O potencji mówi się dużo. Poza tym jest ona również tematem podsycanym przez reklamy i artykuły medialne, a problemy seksualne dość mocno wpływają na życie i związki i często bywają powodem frustracji. Dlatego choć coraz głośniej o erekcji, to jednak jest to temat wstydliwy i niewielu panów decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów i częściej sięga po różnego rodzaju środki. Warto wiedzieć również o tym, że odpowiednia dieta może wspomóc niektóre funkcje

Co wpływa na potencję panów?

Wiele mówi się o tym, że na potencję wpływa bardzo wiele czynników. Niektóre są oczywiście kwestią osobniczą, ale warto pamiętać, że współczesne tempo życia, sposób odżywiania i stres nie sprzyjają satysfakcji w sypialni. Dlatego właśnie dieta staje się jednym z ważniejszych elementów dbania o potencję, a także kluczem w utrzymaniu sprawności seksualnej. Panowie chętnie sięgają po specjalistyczne leki, o ile problemy z erekcją nie są związane z różnego rodzaju chorobami. Ten sposób radzenia sobie z problemem powinien mieć jednak charakter doraźny.

Dieta na potencję

W diecie panów, którzy chcą poprawić potencję nie powinno zabraknąć określonych produktów. To sposoby znane od wieków, które nie tylko będą dobrze służyć męskości, ale również świetnie smakują. Warto postawić na owoce morza. Rewelacyjnie poprawiają libido. Z przypraw dobrze jest sięgać po imbir czy paprykę chilli, które rozgrzewają i oczywiście zioła. Zamiast słodyczy wybierz owoce, które dostarczą ciału ważnych witamin i minerałów, a na potencję doskonałe są banany, morele, brzoskwinie czy granaty. By zdrowiej się odżywiać, przejdź na produkty z pełnego ziarna, które zawierają odpowiednią ilość błonnika i kasze. Dietę warto także oprzeć na warzywach.  Z tych godne polecenia są pomidory, seler i pietruszka. I nie zapomnij o modnym awokado.