Chyba żadne reklamy nie wywołują tyle różnych skojarzeń jak te promujące leki na potencję. Bywają śmieszne, żenujące, a czasem na granicy dobrego smaku, ale poruszają ważny problem, o którym panowie nie chcą mówić. Kłopoty w sypialni stają się więc tematem tabu, który dodatkowo wywołuje frustrację, a to nie pomaga w osiągnięciu satysfakcji. Mówi się bardzo dużo o tym, że to współczesne czasy – sposób życia i jedzenia bardzo mocno wpływają na kondycję człowieka w jej wszystkich aspektach. Można oczywiście doraźnie sięgać po leki, ale przecież lepiej wspomagać pracę organizmu nawet tak prozaicznym acz skutecznym dodatkiem, jakim są zioła.

Jak to działa?

Musimy pamiętać o tym, że od wieków zioła są wykorzystywane przy leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Mają przecież nawet dłuższą tradycję niż leki i zdecydowanie krótszą listę skutków ubocznych. W wielu momentach mogą pomóc, ale oczywiście nie są panaceum na wszystkie choroby. Zioła stanowią jednak bardzo ciekawe uzupełnienie terapii zaburzeń erekcji. Wiele z nich poprawia również płodność i stanowią ważne oraz cenione afrodyzjaki, a są też takie, które są naukowo przebadane i ich skuteczność jest potwierdzona odpowiednimi badaniami. Warto więc przy problemach z erekcją zwrócić się również o pomoc do Matki Natury.

Zioła, które mogą pomóc

Dość długa jest lista ziół, które mogą być pomocne w terapii zaburzeń erekcji. Jednym z najważniejszych jest korzeń żeń-szenia. Zwiększa on syntezę tlenku azotu, co jest niezbędne w procesie erekcji. Przede wszystkim sprawia, że następuje dopływ krwi do penisa. Potencję poprawiają zawarte ginsenozydy. Od wieków przy wspomaganiu potencji sprawdza się Maca. Jest bogata w witaminy z grupy B, witaminę C, cynk, żelazo, selen, aminokwasy, miedź, mangan czy też inne odżywcze składniki, które są wielkim dobrodziejstwem dla całego organizmu. U panów zwiększa liczbę plemników i ich ruchliwość, a mniejsza zaburzenia erekcji i poprawia sprawność, a także działa jak skuteczny antydepresant. Na długiej liście wymienia się również palmę sabałową, która podnosi poziom testosteronu w krwi oraz może  obniżać zły cholesterol. Poza tym popularna jest egzotyczna damiana pustynna i miłorząb.